Еще по теме:

назад до фільтрів

ДАБІ має право проводити позапланову перевірку дотримання вимог містобудівного законодавства незважаючи на мораторій та притягувати забудовника до відповідальності (ВАСУ від 19 травня 2016р. у справі К/800/51429/15)
Січень 27, 2017 

Фабула судового акту: З 2014 року діє мораторій на перевірки підприємців, но думки щодо розповсюдження дії цього мораторію на перевірки  у сфері будівництва різні. Звичайно ДАБІ вважає, що мораторій на її діяльність не розповсюджується, тому проводить в тому числі позапланові перевірки, і у випадку не допуску  на об’єкт, як у цій справі - штрафує.

Цікаво, що суди першої та апеляційної інстанцій були на стороні забудовника і підтвердили законність недопуску представника ДАБІ на об’єкт у зв’язку із дією мораторію. Проте ВАСУ задовільнив скаргу ДАБІ і підтвердив законність постанови про накладений на забудовника штраф за недопуск.

Зокрема ВАСУ сформулював наступне: мораторій не є перешкодою для проведення позапланової перевірки на підставі постанови прокурора про призначення перевірки дотримання містобудівного законодавства, навпаки, є достатньою підставою для допуску працівників ДАБІ та прокуратури до об’єкта будівництва з метою проведення перевірки.

Тому будемо уважні: мораторій не є всеохоплюючим і суди на стороні ДАБІ. 

посилання на оригінал статті: http://protokol.com.ua/ua/dabi_mae_pravo_provoditi_pozaplanovu_perevirku_dotrimannya_vimog_mistobudivnogo_zakonodavstva/

Back Друк