Київ. 30 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Всеукраїнська громадська організація "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам" звернулися до президента Віктора Януковича з проханням публічно назвати особу, відповідальну за вирішення проблем інвесторів, постраждалих від недобросовісних забудовників.
"Ми вимагаємо конкретно від вас, Вікторе Федоровичу (Янукович - ІФ), щоб ви призначили конкретну людину, когось одного, публічно, будь-ласка, хто був б відповідальний за вирішення цієї проблеми. Ми хочемо зрозуміти, з ким конкретно нам у режимі он-лайн можна працювати для вирішення питань", - сказав президент Асоціації допомоги постраждалим інвесторам Олексій Гончарук на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.
Він додав, що такою людиною, наприклад, може стати перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова.
Як зазначив О.Гончарук, на сьогодні держава врегулювала відносини між забудовником та інвестором таким чином, що останні не можуть захистити свої права.
Серед імовірних шляхів вирішення питань обдурених інвесторів лідер ініціативної групи інвесторів житлового будинку на вул. Сім&lquot;ї Сосніних, 4-А у Києві Ігор Бондар назвав ухвалення відповідних законів, що дають змогу відбирати у забудовників об&lquot;єкти, будівництво яких певний час не здійснюється, для можливості їх завершення.
"Треба переглянути цю ситуацію на ринку: якщо об&lquot;єкт не здають, то держава або місцеві органи самоврядування мають право забирати ці об&lquot;єкти (...) і добудовувати ці об&lquot;єкти", - пропонує І.Бондар.
О.Гончарук також зазначив, що доручення прем&lquot;єр-міністра Миколи Азарова про створення міжвідомчої комісії з вирішення питань постраждалих інвесторів не було виконано. "Уже сьогодні ми вимагаємо від президента України розібратися в тому, що доручення прем&lquot;єр-міністра України Миколи Азарова не було виконано належним чином", - додав він.
Президент асоціації також повідомив про заплановану на 5 червня повторну і масштабнішу Всеукраїнську акцію протесту "Марш парасольок". За його словами, у разі ігнорування главою держави вимог планується низка заходів у рамках чинного законодавства, зокрема, безстрокові акції, санкціоновані флеш-моби, звернення до міжнародних інстанцій тощо.
За словами О.Гончарука, на сьогодні в Україні налічується від 120 до 300 тис. сімей, які так і не змогли отримати житло, в яке інвестували кошти.