Еще по теме:

назад до фільтрів

Куди поділись гроші?
Січень 18, 2012 

Шість 34-поверхових будинків з монолітного залізобетону у другому мікрорайоні житлового масиву «Троєщина», так звані «Дніпровські вежі». Замовником цього будівництва є Головне управління внутрішніх військ МВС. Будівництво розпочалось ще у 2003 році. За ці роки змінилось декілька забудовників. Довгі роки листів до владних органів, довгі роки поневірянь приватних інвесторів , які вклали кошти не задля отримання прибутку, а для покращення житлових умов. Будівництво стоїть, приватні інвестори об’єднались у громадську організацію «Асоціація приватних інвесторів та власників», президентом, якої є Тетяна Шальман.
Пані Тетяна і розповідала, що саме відбувається на об’єкті будівництва.

1. Яким чином Ви купували квартиру? З ким укладали договір?
В 2005 році ми з метою покращити житлові умови продали свою квартиру у м. Києві в Оболонському районі, вклали кошти у будівельну компанію «УкрАзіаБуд». Замовником будівництва «Дніпровських веж», є Головне управління Внутрішніх військ МВС України, а БК «УкрАзіаБуд» донедавна була генпідрядником. Це була на той час потужна будівельна компанія, котра працювала не тільки у будівельній галузі України, але й на міжнародному рівні проводила будівельно-монтажні роботи. Репутація у компанії на 2005 рік була досить вагома. Окрім того, її генеральний директор, Сергій Фареник, був послом України в Німечинні. Тому, не могло виникнути навіть підозри, що ця компанія врешті зникне з ринку нерухомості.

2. Перед тим, як заключати договір, Ви звертались за юридичною консультацією, проводили юридичну експертизу документів?
Звичайно, перш ніж укладати договори ми звернулись за юридичною консультацією. Ми перевірили всі договори, перевірили чи є у компанії дозвіл на будівництво, також у них був затверджений проект.

3. В які строки будинок повинен був зданий в експлуатацію?
Чітко було прописано кінцевий термін здачі будинків в експлуатацію – це четвертий квартал 2005 року. Будинки були вже зведенні, але ми за ці всі 6 років на тому ж етапі так і залишились.

4. Коли розпочалися проблеми з будівництвом, які були Ваші дії? Коли саме припинилось будівництво, за яких причин?
Проблеми з будівництвом почалися рівно через два тижні після того як ми вклали гроші. Оскільки Сергій Фареник (генеральний директор БК «УкрАзіаБуд») втік у Росію - будівництво припинилось, не було фінансування на цей об’єкт .
Після цих подій ми відразу почали організовуватись з іншими інвесторами, почали зустрічатись з командуванням внутрішніх військ, але від них постійно слухали лише обіцянки. Було вирішено заснувати громадську організацію «Асоціація приватних інвесторів та власників».

5. На даний момент, які Ви дії проводите для завершення будівництва?
Ми довго шукали шляхи захисту, постійно проводили мітинги, акції, писали листи до органів влади, проводили десятки зустрічей з ними ж. після чого ми почали оформлення права власності на частку в об&lquot;єкті незавершеного будівництва. Мали поспішати саме з оформлення, оскільки проти БК «УкрАзіаБуд» розпочали справу про банкрутство. А відповідно до законодавства, в процедуру банкрутства потрапляє все рухоме й нерухоме майно. Щоб квартири приватних інвесторів не стали ліквідаційною масою, щоб самі приватні інвестори почувалися впевненіше, й було однозначно вирішено – треба отримувати право власності на частку в об&lquot;єкті незавершеного будівництва. Результатом цих звернень стало те, що приватні інвестори отримали право власності на частку в об&lquot;єкті незавершеного будівництва та право власності на квартиру, отримали у БТІ реєстраційне посвідчення. Вся ця процедура, узгодження, тривали 9 місяців – з січня до вересня 2007 року.
Та все ж таки, квартири не будувалися, на об&lquot;єктах стояла й стоїть повна тиша. Хіба що час від часу забудовники змінюються. Так на об&lquot;єкті «Дніпровські вежі» забудовник- генеральний підрядник БК «УкрАзіаБуд» передала функції забудовника до ТОВ «Етьєн-вест», який взяв зобов&lquot;язання добудувати та здати в експлуатацію. Можливо так і сталося б, якби ТОВ «Етьєн-вест» не став об’єктом рейдерської атаки. Управління товариством прибрали до рук особи, що впродовж багатьох років займалися рейдерством не лише в Україні. Їх розшукують в Росії, Молдові, а тепер і в Україні. На нашому будівництві ці люди прокрутили чергову аферу.
В 2007 році сталась така ситуація: щодо БК «УкрАзіаБуд» розпочалася процедура банкрутства, а ТОВ «Етьєн-вест» піддалась рейдерській атаці пана Констянтина Жеваги. І знову почалася гра «Як викинути приватних інвесторів».
Так в 2007 році ТОВ «Етьєн-вест» зрозумівши, що приватні інвестори мають право власності на об’єкт незавершеного будівництва все ж таки почали з нами співпрацювати. В той період, ми самі пішли в банк «Фінанси та Кредит» та взяли кредит на будівництво, у розмірі 50 млн. Але до об’єкту за результатами будівельної експертизи дійшли лише 38 млн. Певну роботу, звичайно, було зроблено, та для того щоб закінчити будувати даний об’єкт, за попередніми розрахунками потрібно ще 300 млн. Кредит нам не подовжили, адже в 2008 році діяльнісю ТОВ «Етьєн-вест» зацікавилися правоохоронні структури. На даний момент ця справа розглядається в суді, а команда перебуває за гратами. Будівництво зупинилось, а ми почали пошуки інвестора котрий зможе його завершити. Та оскільки юридично інвестором є ТОВ «Етьєн-вест», генеральною прокуратурою України було ініційовано судову по розірваненю договір. Справа розглядається в суді вже три роки.
За цей час була зроблена будівельна експертиза, пораховані кошти, що виділялись на будівництво і виявилось, що зі 127 млн., які 2003 року виділялися державою до об’єкту дійшло тільки 78 млн. На об’єкті з 83 млн. гривень вкладень приватних інвесторів дійшло тільки 38 млн. Та цих досягнень виявилось замало для подальшого будівництва, тому що потрібно провести ще й інвентаризацію.
На даний момент на об’єкті з вересня 2011 року проводиться інвентаризація, котру обіцяли закінчить протягом місяця, але вона триває й досі.

6. Відчувається, якась значна допомога та підтримка зі сторони влади?
Сотні листів було направлено на адресу Секретаріату Президента України, прем&lquot;єр-міністра, урядових структур, міської влади з пропозиціями. Та об’єктивної відповіді ми не отримали.

7. На Вашу думку, чи є метод вирішення даної ситуації?
Так є. Це, в першу чергу, гостра необхідність в Указі Президента України, який би захистив права та інтереси інвесторів: в разі 100% сплати за об&lquot;єкт інвестування (житлову чи нежитлову площу) інвестор набуває право власності на нерухоме майно щодо частки в об&lquot;єкті незавершеного будівництва з правом реєстрації у комунальному підприємстві бюро технічної інвентаризації (відповідно до пункту 5 прикінцевих положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»).
Назріла гостра необхідність прийняття законодавчого акту, в якому б чітко були б вироблені механізми відповідальності забудовників перед тими, від кого отримують кошти.

8. На яку допомогу від Асоціації Ви очікуєте?
Це об’єднання наших зусиль. Адже тільки таким чином ми зможемо домогтись реальних результатів у захисті прав приватних інвесторів. Тільки спільними зусиллями це можливо.

Прес-служба Асоціації

Ілюстрації

 


Back Друк