В опалювальному сезоні-2011-2012 абонентам ПЕ «Славянсктеплосеть» доведеться платити на 10% більше: згідно з постановою НКРЕ № 1838 від 14 грудня 2010 року «Про затвердження тарифу на теплову енергію для ВАТ «Донецьктеплокомуненерго», вартість однієї гігакалорії тепла зросла з 309,09 грн. до 340,55 грн.
Крім того, розпорядженням Донецької облдержадміністрації № 185 від 6 квітня 2011 року впроваджене своєрідне ноу-хау, а саме встановлена річна норма використання теплової енергії - 0,1622 Гкал на 1 квадратний метр опалювальної площі, повідомляє tvplus.dn.ua. Відповідно до неї, для будинків, не обладнаних приладами обліку, розраховані норми споживання тепла для кожного місяця опалювального сезону. Якщо раніше мешканці будинків без лічильників весь сезон платили за усередненим тарифом - 8,42 грн. за квадратний метр незалежно від того, був це теплий жовтень або морозний лютий, - то тепер оплату нараховуватимуть диференційовано, залежно від розрахункових норм витрат тепла на 1 м2 (див. таблицю). Керуючись цими цифрами, кожен абонент може самостійно порахувати, скільки йому доведеться платити в тому чи іншому місяці. Для цього слід перемножити величину опалювальної площі квартири, норму витрати тепла і вартість однієї гігакалорії. Наприклад, опалення квартири площею 48,6 м2 в жовтні обійдеться в 48,6 х0, 0078х 340,55 = 129,1 грн., у січні - 48,6 х0, 0348х340, 55 = 575,97 грн.
Теплу погоду обіцяють до 15 жовтня
За словами начальника відділу реалізації послуг ПЕ «Славянсктеплосеть» Олександра Якубовського, підприємство повністю готове до опалювального сезону. Зазвичай котельні запускають 15 жовтня, але якщо протягом 3 діб середня температура на вулиці буде менше 8 градусів тепла і виконком прийме відповідне рішення, опалення можуть включити раніше, як це було, наприклад, в минулому році. Втім, якщо вірити синоптикам, передчасного старту очікувати не слід: згідно з прогнозами, тепло протримається до 15 жовтня. До цього дня мінімальна температура вночі складе 11 градусів, а вдень сягатиме 24оС. А вже з 16 жовтня нічна температура опуститься до 6оС.
За позику віддяка
До теперішнього часу сумарна заборгованість населення перед тепломережею становить 12,5 млн. гривень (для порівняння: на 1 жовтня минулого року сума боргу становила 11 млн. 800 тисяч). З опалювального сезону-2010-2011 тепломережа вийшла з боргом у 22 млн., з яких близько 9 млн. слов&lquot;янців погасили протягом літніх місяців. Станом на 1 вересня, заборгованість від 70 до 100 тисяч гривень мали 25 багатоповерхівок, понад сто тисяч - одинадцять. Абсолютним рекордсменом є будинок № 7 на вул. Олімпійській, заборговував тепловикам 290 тисяч гривень. За традицією, будинкам з найбільшими сумами боргу тепломережа обіцяє включити тепло в останню чергу. Згідно з рішенням суду, в арешті перебуває 138 квартир і 65 автомобілів боржників тепломережі. З арештованим майном не можна проводити ніяких операцій - продавати, брати кредит під заставу і т. п. - до тих пір, поки борг не буде погашений і арешт знято. Олександр Якубовський закликає неплатників розрахуватися з боргами, а тих, у кого заборгованості немає, просить по можливості заплатити авансом, щоб підприємству було легше закупити газ.
Про лоджії і балкони
Крім того, Олександр Якубовський пояснив, що при нарахуваннях за тепло не враховується площа балкона або лоджії (подібні питання виникають у багатьох слов&lquot;янців). Це відбувається лише в тому випадку, якщо батарея самовільно винесена на балкон. Однак, за словами начальника відділу збуту, подібні розгалуження опалювальних систем заборонені, оскільки порушують циркуляцію теплоносія, і при виявленні таких фактів порушників штрафуватимуть.