Еще по теме:

назад до фільтрів

ОСББ – ключовий чинник розвитку міста
Жовтень 28, 2011 

Другий Всеукраїнський Форум ОСББ протягом 27-28 жовтня зібрав до Львова широке коло спеціалістів в цій сфері. У заході беруть участь більше 140 спеціалістів з України, Польщі, Литви.

Міський голова Львова Андрій Садовий розпочав роботу Форуму, висловивши своє схвальне ставлення до об’єднання співвласників багатоквартирних будинків і зауваживши, що «чим більше ОСББ, тим більше стабільності у місті». У Львові вже зареєстровано 432 ОСББ, з початку року у місті було створено 40 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. І влада працює над тим, щоб активність громадян була ще більшою. З 2008 року понад 19 млн. грн. було виділено на підтримку ОСББ. 

Уже другий рік поспіль Львів збирає представників Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків на Всеукраїнський Форум ОСББ. Проведення Форуму Львівською міською радою та Інститутом міста підтримує Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ та Посольство Королівства Норвегії.

Партнерами Форуму виступають: громадська організація «Самопоміч», громадянська мережа ОПОРА, ресурсний центр для розвитку ОСББ Львівської міської ради, асоціація ОСББ «Сихівчани», ВГО «Спілка власників житла України» (голова – Олексій Кучеренко).

На Форум приїхали представники ОСББ та Спілки власників житла України з усіх областей України. Серед учасників присутній перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов. Він висловив думку, що на сьогоднішній день реальної ефективної альтернативи ОСББ немає. Слід створити умови, щоб люди самі почали створювати ОСББ. І для цього вже є напрацьовані законопроекти, а нині розробляється законопроект про перший капітальний ремонт. «Ми повинні знайти такі важелі, щоб створити комфортні умови для проживання громадян. Наступного року на розвиток ОСББ ми плануємо передбачити 2 млрд. грн.», – повідомив пан Аліпов.

Ще один учасник Форуму – Андрій Міцкан, заступник директора проекту «Реформа міського теплозабезпечення в Україні», розповів, що на сьогодні вже створено десять центрів підтримки ОСББ в Україні, один з них – у Львові. Андрій Міцкан сказав: «ОСББ – це не випадкова тема нашого проекту, бо теплозабезпечення не може відбуватись без створення ОСББ, без якісного власника будинку».

Олександр Кобзарєв, в.о. голови правління Інституту міста, на брифінгу після відкриття заходу узагальнив значення роботи Форуму: «Питання розвитку ОСББ – це ключовий чинник розвитку міста. ОСББ позитивно впливає на творення громадянського суспільства, на впровадження ринкових методів у комунальній сфері, впливає на зміну свідомості мешканців. ОСББ приносить нові звички у наше суспільство – це відповідальність».

Метою Форуму є надання представникам ОСББ та ініціативним групам практичних порад щодо управління житловим фондом, популяризація ОСББ серед населення, об’єднання всіх ОСББ України в ефективний організм.

Результатом Форуму буде підписання пропозицій щодо змін до законодавства, яке стосується ОСББ для профільного Міністерства, Президента та Уряду України, а також на основі презентаційних матеріалів Форуму буде видано посібник «ОСББ: практичні поради».

Нагадаємо, що минулого року Інститут міста вперше провів Всеукраїнський форум ОСББ. Тоді в ньому взяли участь представники з 19 областей, приблизно 75 осіб.

 

Прес-служба Асоціації

 

Ілюстрації

 


Back Друк