Еще по теме:

назад до фільтрів

По всій Україні нарахували 656 довгобудів. Інвесторам обіцяють новий закон
Жовтень 16, 2012 

На початок жовтня в Україні налічується 656 об&lquot;єктів житлового будівництва з порушенням термінів вводу в експлуатацію.

Про це свідчать дані, які надали Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства обласні державні адміністрації.

З них 208 визнані проблемними, перспектива добудови яких не визначена.

"Абсолютним лідером за кількістю проблемних об&lquot;єктів є Київ - 51 довгобуд. По 25 проблемних об&lquot;єктів мають Київська та Одеська області, 19 - Хмельницька, 17 - Тернопільська. У решті регіонів проблемних довгобудів переважно налічується по 3-5 одиниць, найбільша їх кількість не перевищує 9-ти. При цьому в Луганській, Сумській та Херсонській областях проблемних об&lquot;єктів не виявлено", - зазначено в повідомленні Мінрегіону.

За словами заступника очільника Мінрегіону Дмитра Ісаєнка, Мінрегіон добився заборони рекламувати продаж квартир без належного оформлення забудовником права власності на ділянку та необхідних дозвільних документів.

"Після ухвалення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню", забудовник зобов&lquot;язаний протягом трьох місяців після здачі будинку в експлуатацію передати квартири інвесторам для заселення, затверджений типовий договір між забудовником та приватним інвестором. Останнє, зокрема, ліквідувало можливість подвійного продажу однієї квартири", - зазначив Ісаєнко.

Він також наголосив, що значну роль у добудові проблемних об&lquot;єктів житлового будівництва мають відігравати і місцеві органи влади, оскільки дуже часто саме вони надавали забудовникам землю та необхідні дозволи.

У свою чергу, представники громадської організації "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам" звернули на "незвичну лояльність" до забудовників органів прокуратури, внутрішніх справ та податкової служби. За даними цієї організації, правоохоронці та податківці ніяк не реагували на їхні документально обґрунтовані повідомлення про виведення забудовником коштів із об&lquot;єкта будівництва.

Мінрегіон вирішив утворити робочу групу, яка протягом двох тижнів повинна напрацювати концепцію розробки нового законопроекту, присвяченого захисту прав інвесторів житлового будівництва взамін попереднього, який втратив актуальність.

Також вирішили на одному із засідань комісії розглянути ряд підтверджених фактів махінацій забудовників із запрошенням на захід представників прокуратури, МВС та податкової служби. Крім того, до Мін&lquot;юсту та Генеральної прокуратури звернуться за роз&lquot;ясненням з приводу законності оприлюднення переліку недоброчесних забудовників та проблемних об&lquot;єктів житлового будівництва. Наступне засідання попередньо запланували через місяць.


Back Друк