25 листопада 2011 року під егідою Комітету з конкурсного права Асоціації правників України пройшов круглий стіл на тему «Проблеми реформування законодавства про банкрутство в умовах українських реалій». До обговорення долучилися представники ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам»
Спікерами круглого столу були: Віталій Титич (голова Комітету Асоціації правників України з конкурсного права, керуючий партнер АО «Віталій Титич і Партнери»), Олександр Бірюков (д. ю. н., доцент Інституту міжнародних відносин при Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка), Ігор Ніколаєв (юридичний радник Центру економічного розвитку), консультанти з питань банкротства Міжнародної фінансової корпорації (IFC), проект «інвестиційний клімат в Україні» Світлана Данильчук та Денис Малюска.
Під час круглого столу обговорювали сучасний стан законодавства про банкрутство та актуальні проблеми його застосування в умовах фінансово-економічної кризи, погіршення інвестиційного та бізнес середовища в Україні, існування корупції та чиновницького свавілля, а також надмірного державного втручання в регулювання економічних відносин. Увага зосереджувалась на Проекті Закону № 8531 «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Дискутувались питання вартості процедури банкрутства, терміни його проведення та визначення доцільності. Здійснювалися акценти на європейське законодавство та можливість імплементації його норм в українське, а також системність аналогічних законодавчих змін, які проходять в рамках проведення економічних реформ в Чехії, Польщі, Угорщині, Росії, Казахстані тощо.
Зокрема, О. Бірюков звернув увагу, що в Законопроекті не передбачена процедура банкротства банків. І. Ніколаєв зазначив, що «тривалість процедури банкрутства збільшує його вартість, яка іноді сягає більше 40%». Доповідачі відзначили необхідність напрацювання окремого Законопроекту про споживче банкрутство.
Представників ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» зацікавило обговорення теми банкрутства, адже дуже часто постраждалі інвестори звертаються з проблемою банкрутства компаній, які забезпечували будівництво їхніх об’єктів. Ініційоване обговорення законодавчих змін важливе з огляду на те, що вони спрямовані на підвищення ефективності процедур банкрутства, покращення рівня захищеності права власності і прав кредиторів (в тому числі іноземних інвесторів).
Прес-служба Асоціації