На ринку первинного житла України спостерігається позитивна динаміка.
Таку думку сьогодні на прес-конференції висловив голова комітету аналітики та статистики ринку нерухомості Союзу фахівців з нерухомості України, директор Департаменту оцінки консалтингової компанії "Самсон" Всеволод Жоголєв.
"Позитив спостерігається в тому, що об&lquot;єкти, які під час кризи були заморожені, сьогодні починають добудовуватися, багато об&lquot;єктів відчули рух. Багато хто пов&lquot;язує це зі значною активізацією попиту. Насправді, це не зовсім так. В Україні почала діяти урядова програма підтримки будівництва та сімей, що стоять в черзі на житло. Це дало змогу будівельникам залучити обігові кошти", - сказав він.
Уточнюючи, як саме держпрограма відновлює динаміку будівництва житла, експерт зазначив:
"Саме це, на наш погляд, рухає ринок житла: на початковому етапі не можуть продати, тому що немає довіри, добудувати не можуть, тому що немає оборотних коштів - а ця державна програма проблему вирішила. Залучаючи державне фінансування, будинок добудовується, на кінцевому етапі з&lquot;являється попит".
Крім того, Жоголєв спростував чутки про те, що забудовники отримують надприбуток від своєї діяльності.
"Криза стабілізувала ринок, будівельники працюють із мінімальною рентабельністю. Їх звинувачують у надприбутках, а більшість насправді ледь зводять кінці з кінцями. Така ситуація має свій позитив: житло у нас відносно недороге, на околиці Києва його продають практично за собівартістю", - підкреслив він.