Еще по теме:

назад до фільтрів

У Києві працює три відділення Укрдержреєстру
Лютий 26, 2013 

Згадуйте дорогу до БТІ, якщо бажаєте оформити нерухомість. Від початку року право власності засвідчують державні реєстратори.

Вони мали приймати людей у новеньких офісах. Але приміщень на всіх не вистачило. Тому Кабмін зобов’язав працівників Бюро поселити реєстраторів у своїх кабінетах не пізніше, ніж 22-го лютого.

Тетяна Наконечна, журналіст: "БТІ. Друге пришестя. Щоб засвідчити право власності на нерухомість, доведеться знову йти до Бюро технічної інвентаризації. Тільки тепер вас тут зустрічатимуть не працівники БТІ, а державні реєстратори".

На стіні Броварського районного БТІ красується стара табличка.  Вивіски Укрдежреєстру почепити не встигли, пояснюють чиновники. Бо лише день як переїхали. На новосілля люду прийшло небагато. Про новий офіс ще не всі чули.

Віталій Кузнєцов, начальник Броварського міськрайонного управління юстиції: "До нас звертаються громадяни, які отримали у власність земельну ділянку уперше, побудували будинок вперше, купили квартиру вперше. новобудова так звана. Тоді вони звертаються до нас і ми їм видаємо право власності".

Цей чоловік має намір зареєструвати садовий будинок. Отримати свідоцтво про право власності він зможе через два тижні після того, як надасть усі необхідні документи, пояснюють державні реєстратори.

"Вам потрібно рішення виконавчого комітету сільської ради про оформлення права власності і документ про присвоєння адреси".

Після переселення до нового офісу, старого кабінету не залишать. Кажуть: реєстратори працюватимуть на два фронти.  Щоб люди у коридорах не штовхалися і не сварилися,  вигадали електронну чергу. Щоправда, апарат ще не працює.

Руслан Колеснік, начальник реєстраційної служби Броварського міжнарайонного управління юстиції: "Нажимаємо кнопочку, вилазить талончик з номерком, потім на екрані, коли вже підходить черга, з"являється циферка і людина заходить до реєстратора".

Документи зберігаються у окремому кабінеті. Усі ці теки почали переводити в електронний архів. Для цього знадобиться не один рік. Тим часом державні реєстратори користуються старими списками.

Руслан Колеснік, начальник реєстраційної служби Броварського міжнарайонного управління юстиції: "Програмне забезпечення в нас нове, але ми маємо доступ до старого реєстру БТІ. Тобто всю інформацію ми бачимо.  Якщо людина хоче зробити перереєстрацію права власності, отримати новий витяг, вона звертається і ми це робимо".

Після розформування БТІ незайнятих працівників довелося звільнити. Інші - змінили профіль.

Володимир Водовозов - директор КП КОР "Броварське МБТІ": "У нас работало два ресторатора, которые уволились. И сейчас, когда мы будем реорганизовываться, они себя найдут в нашем предприятии.  Они пойдут в техники".

Тим часом, у Києві нерухомість реєструють у трьох офісах, але місту- мільоннику цього все одно замало, кажуть експерти.

Олександр Рубанов, президент Спілки фахівців з нерухомості: "Еще в январе насчитывалось порядка 250-300желающих зарегистрировать, то на сегодняшний день практически в половину цифра снизилась, но все равно это много. Люди выстаивают целый день, многие вынуждены переносить визит на следующий день".

На вторинному ринку нерухомість реєструють іще й нотаріуси.  Із семи тисяч фахівців по всій Україні оформлювати такі угоди готові 90% правників. Принаймні, так запевняють у Мін"юсті.

Татьяна Наконечная


Back Друк