Еще по теме:

назад до фільтрів

У Львові й далі можна робити надбудови без згоди всіх власників будинку
Вересень 28, 2011 

Виконавчий комітет Львівської міської ради відхилив протест прокурора Львова на один з пунктів додатка до рішення виконкому Львівської міськради "Про порядок проведення переобладнання горищ на мандсардні поверхи або надбудову житлових будинках на території міста Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду".

"Мова йде про те, що у випадку аварійності даху або інших конструктивних елементів будинку може здійснюватися надбудова без згоди всіх власників зазначеного будинку, -- нагадала Гелена Пайонкевич, начальник юридичного управління Львівської міської ради. -- Рішення було прийняте 6 липня 2007 року. Станом на сьогодні його не оскаржували, судових
процесів стосовно нього немає".

"Але враховуючи норми закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", а також відповідне рішення Конституційного суду України, юридичне управління пропонує зазначений протест прокуратури задоволити", -- додала керівник юридичного управління.

"А якщо дах аварійний, його потрібно ремонтувати, яким чином тоді чинити?" -- зазначив у відповідь Андрій Садовий, міський голова Львова. Василь Павлюк, секретар міської ради, навів приклад ситуації на вулиці Грабовського. У будинку руйнується дах, але через незгоду одного із сусідів нічого не можуть зробити. Він запропонував протест прокурора
відхилити, але звернутися до вищих органів влади з цього питання.

Як зазначила Гелена Пайонкевич, управління неодноразово зверталося і навіть напрацювало проект змін до закону "Про приватизацію державного житлового фонду", а ще спільно з іншими містами зверталися до Конституційного суду стосовно того, щоб переглянути рішення КСУ, яке зобов&lquot;язує отримати відповідну згоду, але станом на сьогодні реакції немає.

Міський голова наголосив: "Ситуація складна. Коли є аварійні дахи, треба реагувати. Коли хтось із мешканців через суперечності з іншими почне ставити палиці в колеса, то ми, приймаючи протест прокурора, потрапляємо в колапс".

Мер додав, що це питання піднімав у розмові з першим віце-прем&lquot;єр-міністром і він дав доручення готувати зміни до відповідного закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", щоб привести його до реалій життя.

Відповідно, члени виконкому взяли до уваги реакцію прокуратури та юридичного управління, але протест відхилили.


Back Друк