Поки постраждалі інвестори роками відстоюють свої права, суспільству пропонують наукове обґрунтування доцільності молодіжного кредитування та пропагують ідею захищеності державних програм.
Суть питання
Ідея щодо написання статті виникла в інвесторів, які постраждали від афер на ринку молодіжного кредитування і пов’язана з захистом докторської дисертації колишнього Голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву при Кабінеті Міністрів України Валерія Омельчука.
Попередньо ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» висвітлювала інформацію про ситуацію у Василькові, зазначаючи, що постраждалі інвестори пов’язують проблеми їхнього довгобуду з діяльністю Валерія Омельчука. Саме тема його докторської дисертації обурила інвесторів, які в черговий раз звернулися в Асоціацію. Цього разу інвестори хочуть не лише привернути увагу до проблеми довгобудів, а й наголосити, що колишні чиновники залишаються непокараними і займаються тим самим напрямом діяльності, щоправда в даному випадку перенісши його в теоретичну площину.
Інформаційна довідка
У 2004 році Валерій Олексійович Омельчук в Національній академії державного управління при Президентові України захистив кандидатську дисертацію на тему: «Формування державної молодіжної житлової політики в Україні» й отримав ступінь кандидата наук з державного управління. Робота присвячена розробці й удосконаленню механізмів державного управління формуванням та реалізацією державної молодіжної житлової політики.
Згідно тексту автореферату, у дисертації показано, що державна молодіжна житлова політика повинна мати за пріоритет забезпечення житлом тієї частини молоді, яка дасть змогу українському суспільству здійснити інноваційний прорив та зайняти ключові позиції в майбутній архітектурній схемі світоустрою. Визначені та поглиблені поняття «державна молодіжна житлова політика» та «соціально активна молода сім’я». Автор вказує, що вперше проведено дослідження регіонів щодо наявності умов для впровадження схем із державним субсидуванням іпотечних житлових кредитів для молоді. Запропоновано основні шляхи вдосконалення реалізації державної молодіжної житлової політики в рамках Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. У роботі обґрунтовано й аналітично доведено наявність мультиплікаційного ефекту від залучення в господарський обіг власних заощаджень учасників програми субсидування за рахунок зростання податкових платежів. Отримано аналітичний вираз параметрів схеми субсидування, коли вона стає безвитратною для бюджету держави.
У Бюлетені ВАК України № 5 за 2011 рік на 46 сторінці розміщено оголошення про захист в Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки України дисертації Голови Міжнародної асоціації МЖК «Довкілля» Омельчука В.О. на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук на тему: «Державне регулювання ринку доступного житла в Україні».
Інвестори хотіли ознайомитись з науковим дослідженням В. Омельчука, втім станом на 1 червня 2011 року в Національній бібліотеці України ім. В. Вернадського не вдалося знайти автореферат.
Позиція інвесторів
В розмові з інвесторами, останні переконують, що пан Омельчук написав дисертаційну роботу на основі тих програм, які мали б забезпечити молодіжне кредитування. Втім насправді, в реальному житті – це шахрайська антинародна програма державного рівня.
Постраждалий інвестор Олег Костюченко відзначає, що «наявність довгобудів в Україні, і перш за все в системі «молодіжного кредитування», показує на неефективне управління Молодіжним фондом активами, які йому передала держава. Адже починаючи з 2006 року в Київській області побудовано та з великими проблемами передано інвесторам всього лише 1 будинок».
Інвестори вважають, що ситуація, яка склалася навколо довгобудів, дискредитує Державну Програму та викликає недовіру до державних органів, що відповідають за її реалізацію. На цьому фоні захист докторської дисертації з економічних наук колишнього Голови правління Молодіжного фонду В. Омельчука виглядає прагненням показати в теорії те, що практично втілити не вдалося, зокрема систему регулювання та механізми забезпечення ринку молодіжного житла в Україні.
Постраждалі інвестори мають намір звертатися у ВАК, профільні міністерства та влаштувати мітинг – супротив через захист В. Омельчука, чим хочуть привернути увагу влади до проблем з молодіжним будівництвом та афер на ринку нерухомості. Про подальші дії інвесторів будемо інформувати додатково.
Прес-служба Асоціації допомоги постраждалим інвесторам