Еще по теме:

назад до фільтрів

Як захистити свої права на недобудови?
Червень 12, 2012 

Бажаєте придбати квартиру в будинку, який тільки зводять, - оформіть майнові права на неї. Відповідний законопроект Кабмін уже вніс на розгляд Верховної Ради. Таким чином урядовці планують захистити як інвесторів, так і банки, що видають іпотеку.

Обов&lquot;язкова реєстрація майнових прав на недобудову - на руку власнику квартири. Адже тоді забудовник не зможе перепродати житло без його відома. І банки охочіше надаватимуть іпотеку. Бо ризик зникнення позичальника - мінімізується. А ще фінустанови нарешті братимуть без страху цю ж майбутню оселю як заставу.

Олена Трояновська, начальник управління моніторингу кредитних програм: "Единственный слабый момент в этой ситуации - это реализация жилья путём выпуска строительных облигаций. В залог передаются имущественные права на конкретный объект. При продаже жилья путём выпуска строительных облигаций такого конкретного объекта нет на момент приобретения этих облигаций. Он появляется только в тот момент, когда наступает строк погашений этих облигаций".

У профільному комітеті Верховної Ради новації підтримують. Утім, там і досі не розібралися, хто саме має створювати єдиний реєстр майнових прав на недобудови. Мовляв, якщо на ринок зайдуть приватники - українцям доведеться платити втридорога.

Ігор Лисов, заступник голови комітету ВР з питань будівництва: "Якщо це буде умовно - під міністерством чи юстиції, чи фінансів, то будуть визначені якісь кошти для того, щоб створити такий реєстр, а якщо це ляже на плечі державного бюджету - то це одне, а якщо це ляже на плечі якоїсь комерційної структури, то звісна річ така реєстрація буде достатньо коштовною".

Тим часом банкіри вже готуються здешевити свої кредити. Звісно, якщо депутати підтримають профільний законопроект. Ставки обіцяють знизити на кілька процентів. У деяких фінустановах іпотеку нині видають аж під 25% річних. А перший внесок має бути не менший за третину від вартості житла.

Олена Лоскун, Юрій Керча


Back Друк