Регіон: | м.Київ |
Район/центр: | Святошинський |
Адреса: | вул. Верховинна, 80-Б |
Замовник будівництва: | Частное высшее учебное заведение Киевский международный университет (21595240) |
Генеральний підрядник: | Частное высшее учебное заведение Киевский международный университет (21595240) |
Генеральний проектант: | Частное высшее учебное заведение Киевский международный университет (21595240) |
Початок будівництва: | 3 квартал 2014 року |
Терміни введення в експлуатацію: | — |
Будівництво зупинене: | — |
Друга чергу реконструкції будівлі Київського міжнародного університету під сімейне спільне проживання квартирного типу.
Інформація в ЗМІ
http://kiev.pravda.com.ua/news/55ffb3df0ebfd/
В даний час триває подальше вивчення ситуації навколо об’єкта. Размещенная информация собрана силами жильцов близлежащих домов. Об’єкт будівництва на сьогоднішній день є або може бути проблемним. Інформація збирається як з офіційних, так і неофіційних джерел. Якщо інформація вам не достовірна, просимо повідомити адміністрації сайту, надіслати лист на електронну пошту: info@investhelp.com.ua
Асоціація дякує Вам за проявлену увагу до нашого інформаційного ресурсу. Якщо Ви інвестор об’єкту будівництва і Ви бачите, що інформація про Ваш об’єкт/забудовнику не оновлюється, не актуальна або не відповідає дійсності, то ми пропонуємо Вам адмініструвати інформацію на сайті. Будьте кореспондентом Асоціації на Вашому об’єкті і контролюйте актуальність інформації самостійно. Для детальної інформації, звертайтеся по тел. (044) 228-28-42 або відправивши лист на електронну пошту info@investhelp.com.ua
Квартир: | 102 | |
Площадь: | 8561м2 | |
Секций: | 1 | |
Паркинг: | 1433 м2 | |
Этажность: | 18 |
1. Інформація, викладена в декларації про початок виконання будівельних робіт від 27 серпня 2014 року №КВ 082142390522 не відповідає фактичній діяльності забудовника по супроводу об’єкта:
У декларації зазначено реконструкцію будівлі, але фактично здійснюється нове будівництво з риттям нового котловану під новий фундамент на відстані до 5-10 метрів від існуючої споруди університету та житлового будинку (вул. Верховинна, 82).
Будівництво об’єкта архітектури Будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об’єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» (ст. 9)
У разі виявлення інспекцією недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації), наведених у зареєстрованій декларації, є підставою вважати об’єкт самовільним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, не відведеній для цієї мети, або без документа, що дає право виконувати будівельні роботи, або належним чином затвердженого проекту чи будівельного паспорта, реєстрація такої декларації підлягає скасуванню інспекцією.
Інспекція скасовує реєстрацію декларації шляхом видачі відповідного наказу та виключає запис про її реєстрацію з єдиного реєстру протягом п’яти робочих днів з дня виявлення факту надання недостовірних даних, зазначених у декларації, які є підставою вважати об’єкт самовільним будівництвом (Постанова КМУ від 13 квітня 2011 року № 466) ).
Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про готовність об’єкта до експлуатації, та за експлуатацію об’єкта без зареєстрованої декларації чи сертифікату (п. 10 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
2. Забудовник занизив категорію складності об’єкта. У декларації зазначено другу категорію складності, що не відповідає фактичній складності будівництва (18 поверхів та підземний паркінг) (відповідно до Порядку від 27.04.2011 № 557)
3. Проект не проходив комплексної експертизи (фактично об’єкт відноситься до 4 категорії складності). Відповідно до Порядку від 27.04.2011 № 557 та Закону України "Про регулювання будівельної діяльності", при будівництві об’єктів 4-5 категорії складності проведення комплексної експертизи є обов’язковим. Більше того, будівельні роботи проводяться на нестабільні місцеві ґрунти: район знаходиться в руслі річки Нива та в зоні плавунів. Без проходження експертизи проекту будівельні роботи проводити заборонено.
4. Цільове призначення земельної ділянки (8000000000:75:211:0015. "землі освіти") не відповідає параметрам забудови.
Відповідно до ч. 3 ст. 375 Цивільного Кодексу України право власника на забудову здійснюється ним за умови дотримання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.
Режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у генеральних планах населених пунктів, планах зонування та детальних планів територій. Режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, є обов’язковим для обліку при розробці землевпорядної документації (п. 1, 2 ст. 25 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
Статтею 21 Закону України «Про основи містобудування» передбачено, що визначення територій для містобудівних потреб здійснюється відповідно до затвердженої містобудівної документації з урахуванням планів земельно-господарського устрою.
Види використання земельної ділянки у межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою (ч. 5 ст. 20 Земельного кодексу України).
Використання земель житлової та суспільної забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів та норм (ст. 39 Земельного кодексу України).
ст. 91 Земельного кодексу України визначено, що власники земельних ділянок, у тому числі, зобов’язані забезпечувати їх використання за цільовим призначенням.
Відповідно до ст. 21 Земельного кодексу України, порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для: а) визнання недійсними рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо надання (передачі) земельних ділянок громадянам та юридичним особам; б) визнання недійсними угод щодо земельних ділянок; в) відмови у державній реєстрації земельних ділянок чи визнання реєстрації недійсною; г) притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового призначення земель.
Інформація від мешканців довколишніх будинків
Нещодавно на території колишнього дитячого садка на вул. Верховинна, вісімдесят другий (вказаного у документах "Київського міжнародного університету" як Верховинна 80-Б), Київський міжнародний університет – забудовник розпочав будівельні роботи. З моменту активізації будівельників мешканці довколишніх будинків відчули потенційну небезпеку руйнування своїх будинків. У квартирах та коридорах на стелі та стінах з’явилися тріщини.
Крім того, будівництво проводиться вже за червоною лінією, будівельний паркан знаходиться на існуючій лінії газової мережі, створює пожежно-вибухову загрозу для найближчих житлових будинків.
Незрозумілою залишається вказана адреса будівництва на вул. Верховинна 80 Б, адже колишній дитячий садок, на місці якого ведеться незаконне будівництво, мав адресу вул. Верховинна 82А. Наприклад, на картах Києва, зокрема на карті із сайту 1 551, місце незаконного будівництва має правильну адресу – Верховинна 82А. Реально за адресою Верховинна 80 Б знаходиться 5-поверховий житловий будинок, мешканці якого обурені плутаниною адрес та незручностями, що виникають, коли, наприклад, машини швидкої допомоги та інших служб не могли доїхати до житлового будинку. Як може за однією адресою існувати 2 різи будівлі на відстані 300 метрів?
Асоціація дякує Вам за проявлену увагу до нашого інформаційного ресурсу. Якщо Ви інвестор об’єкту будівництва і Ви бачите, що інформація про Ваш об’єкт/забудовнику не оновлюється, не актуальна або не відповідає дійсності, то ми пропонуємо Вам адмініструвати інформацію на сайті. Будьте кореспондентом Асоціації на Вашому об’єкті і контролюйте актуальність інформації самостійно. Для детальної інформації, звертайтеся по тел. (044) 228-28-42 або відправивши лист на електронну пошту info@investhelp.com.ua
Професійною юридичною оцінкою ризиків інвестування у будівництво нерухомості займаються наші партнери, адвокатське об’єднання "Constructive Lawyers".
Для отримання детальнішого аналізу об’єкту, забудовника, договору, ви можете замовити консультацію експертів.