Еще по теме:

назад до фільтрів

Ъ: У програми доступної іпотеки почалися проблеми
Червень 19, 2012 

Позичальникам, які претендують на отримання 3-відсоткових кредитів на придбання житла, слід поквапитися, пише КоммерсантЪ-Украина у статті Пільги виганяють з дому.

Так, пише видання, учасники програми кредитування сьогодні визнали, що для її реалізації недостатньо ні ресурсів банків, які погодилися брати участь у програмі, ні нерухомості, яку забудовники готові продавати за ціною не вище 7 тис. грн за квадратний метр.

Експерти вважають, що ці фактори створюють загрозу здійснення першого етапу програми - видачі до кінця 2012 року пільгових іпотечних кредитів хоча б першим 30 тис. клієнтів.

КоммерсантЪ-Украина пише, що скоротилася кількість тих, кому уряд обіцяє дешеву іпотеку: якщо у квітні прем&lquot;єр-міністр Микола Азаров заявляв про 35 тис. сімей, які отримають житло, то у травні він знизив планку до 30 тис, до 14 червня видано лише 40 кредитів.

Друга проблема полягає в тому, що кількість заявок від охочих отримати дешеву іпотеку вже вдвічі перевищує житловий фонд, запропонований забудовниками, додає видання. Так, зараз на 6177 поданих заявок припадає лише 3867 квартир.

"Частина з них розташована у проблемних об&lquot;єктах, які не добудовуються, і є ризик, що вони не будуть введені в експлуатацію. Щотижня кількість квартир збільшується, але без нового будівництва попит задовольнити неможливо", - визнав директор департаменту реалізації держпрограм і розвитку житлового будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Непомнящий.

За його словами, зараз є 1,5 тис. га землі, де можна почати будувати доступне житло. Третьою проблемою виявився низький поріг вартості 1 кв. м житла - від 4 тис. (у регіонах) до 7 тис. грн (у Києві), який можуть запропонувати деякі забудовники.

До того ж, незважаючи на те що у держбюджеті 2012 року передбачено виділення 1 млрд грн на компенсацію 13% із 16-відсоткової ставки кредиту, гривневий ресурс для видачі іпотеки банки повинні шукати самі.

"Щоб освоїти 1 млрд грн, закладений у бюджеті, необхідно до кінця року видати кредитів на 25 млрд грн", - підрахував директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку Олександр Дубіхвост.

Чиновник НБУ не ризикнув засумніватися у здатності банків знайти і видати таку суму позик, але визнав, що іпотечний портфель усіх українських банків становить зараз 50,9 млрд грн.


Back Друк