Еще по теме:

назад до фільтрів

Нотаріус незаконно переригистрировал 52 квартири
Березень 07, 2017 

Комісія Мінюсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації перевірила підозрілу реєстрацію 52 квартир на Харківському шосе в Києві.

Було прийнято одноголосне рішення задовольнити скарги, що поступили, - незаконні реєстраційні дії були скасовані.

Крім того, вирішено анулювати свідоцтво на право здійснення нотаріальної діяльності нотаріусові, який провів незаконну реєстрацію (його прізвище - Буряк). Подання по ньому буде спрямовано в комісію для вирішення питання про позбавлення нотаріального свідоцтва.

Доступ нотаріуса в державний реєстр був назавжди анулюваний. Усі матеріали про його незаконні дії передадуть в правоохоронні органи.

Про це днями розповів заступник Міністра юстиції Павло Мороз. Він нагадав, що Мінюст свого часу надав величезний кредит довіри нотаріусам, передавши функції державної реєстрації саме нотаріусам, місцевим органам влади і комунальним підприємствам, які отримали акредитацію. Тому замість 2 тис. державних реєстраторів Мінюсту з’явилося 10 тис. абсолютно незалежних реєстраторів. І в числі цих 10 тисяч є злочинці. Більшості з них перекритий доступ до державних реєстрів. Матеріали про їх незаконні дії спрямовані в правоохоронні органи. Тому слід чекати перших випадків, коли недобросовісні реєстратори дійсно будуть покарані за ці злочини. П. Мороз вів мову не просто про блокування або анулювання доступу до реєстру або позбавлення свідоцтва, а саме про укладення - про кримінальне покарання. Заступник Міністра виразив надію, що правоохоронні органи зроблять свою справу і цих державних реєстраторів, замовників, організаторів і выгодоприобретателей рейдерських захоплень покарають.

Відмітимо, що контролювати реєстраційні дії відносно своєї нерухомості можна за допомогою сервісу SMS- Маяк, який запущений на технічній базі "ЛІГА ЗАКОН". Користуючись цим сервісом, власник зможе дізнатися про усі зміни в реєстрі через SMS- повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача.

посилання на оригінал статті: http://jurliga.ligazakon.ua/news/2017/2/23/156726.htm

Back Друк